Farnosť, Oznamy

Veľká noc 2020 – oznamy

.

Oznam č.1- veľkonočná spoveď

Na základe opatrení schválených Vládou SR a zaslaných inštrukcií z Biskupského úradu Spišskej diecézy sa sv. spoveď pred Veľkou nocou nebude vykonávať hromadným spôsobom, ale individuálne na požiadanie. Ak by niekto z našej farnosti nevyhnutne potreboval prijať sviatosť zmierenia, budeme ju vysluhovať individuálne na farskom úrade v Rakúsoch v nedeľu 5.4. od 8:00 do 17:00. Kto by teda nutne potreboval sv. spoveď, nech sa dopredu ohlási telefonicky na číslo farského úradu (052/452 67 37), kde mu kňaz určí presný čas k vyslúženiu sviatosti zmierenia. Zarezervovaný a určený čas príchodu na sviatosť zmierenia prosíme prísne dodržať, aby sme zabránili stretu viacerých osôb naraz. Rúško na tvári by malo byť samozrejmosť. Zdôrazňujeme, že

vysluhovanie sviatosti zmierenia sa v aktuálnej situácii obmedzuje skutočne iba na nevyhnutné prípady, teda kto naozaj spoveď potrebuje. Ďakujeme za pochopenie.

 

Oznam č.2- slávenie veľkonočného Trojdnia

Vychádzajúc z predpisov a odporúčaní Konferencie biskupov Slovenska oznamujeme, že tohtoročná Veľká noc bude slávená bez účasti veriacich. Zákaz slúženia verejných svätých omší totiž platí až do odvolania. Avšak aspoň počas sviatkov bude možné sledovať naše sväté omše cez stream na stránke www.youtube.com. Presný link na priame spojenie uverejníme na internetovej stránke oboch obcí v priebehu týždňa. Takéto sväté omše resp. obrady budú nasledovne:

Kvetná nedeľa – 17:30

Zelený štvrtok – 18:00

Veľký piatok – 15:00

Biela sobota – 19:30

Veľkonočná nedeľa – 9:30

Budeme radi, ak sa aspoň formou duchovne spojíme počas slávenia sviatkov. Akonáhle sa situácia zmení, budeme vás informovať. Modlíme sa o ukončenie epidémie, aby sme sa čím skôr mohli opäť spoločne stretávať v našich kostoloch.

 

Oznam č.3 –  návšteva chorých

Chorých, ktorých zvyčajne navštevujeme na prvý piatok, navštívime až po ukončení epidémie. Prosíme príbuzných, aby nás pri prípadnom zhoršení zdravotného stavu ihneď telefonicky kontaktovali. Ďakujeme.

PaedDr. Marcel  Heldák, farár

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.