Farnosť

Program farskej púte 25.-31. júl 2020

Farská púť 25.-31. júl 2020
Farská púť 25.-31. júl 2020

.

PROGRAM ZÁJAZDU: farská púť Rakúsy

1.Deň: Odchod zo Slovenska, nočný tranzit cez Slovensko, Rakúsko do Talianska.

2.Deň: V ranných hodinách príchod do talianskej metropoly čokolády a automobilov – Turína. Prehliadka historického centra: Palazzo Reale, Palazzo Madama, Mariánska bazilika – sídlo saleziánskej rehole s dominantnou vežou Mole Antonelliana. Návšteva renesančného Dómu sv. Jána Krstiteľa, kde je vystavený verejnej úcte originál svätého turínskeho plátna, na ktorom sa údajne zachovali krvavé odtlačky tváre a tela Ježiša Krista po jeho ukrižovaní. Krátke osobné voľno v centre mesta. Vo večerných hodinách presun na ubytovanie, nocľah.

3.Deň: raňajky, odchod autobusom do Milána, kde spoznáme najdôležitejšie milánske pamiatky – impozantnú Katedrálu na Piazza Duomo, ktorej strecha ponúka možnosť pokochať sa pohľadom na mesto z vtáčej perspektívy, známu Galériu Viktora Emanuela, kráľovský palác či najväčšie a najslávnejšie divadlo La Scala. Návšteva kostola Santa Maria delle Grazie, kde možno obdivovať fresku s názvom Posledná večera od svetoznámeho umelca Leonarda da Vinci (fakultatívne), pochádzajúcu z konca 15. storočia. Vo večerných hodinách presun na ubytovanie, nocľah.

4.Deň: raňajky, odchod autobusom do pútnického miesta Madonna della Corona, ktoré sa nachádza v oblasti pohoria Monte Baldo. Presun do Padovy, kde pôsobil jeden z najväčších svätcov – sv. Anton Paduánsky. K jeho hrobke v románsko-gotickej bazilike sv. Antona chodia každoročne davy pútnikov aby si na tomto mieste vymodlili svoje prosby. Nachádza sa tam aj údajný hrob evanjelistu Lukáša a hrob sv. Juliány. Prehliadka historického centra mesta, návšteva klalštora kapucínov, kde žil a pôsobil sv. Leopold Mandič. Jeho neporušené telo je vystavené v presklenej rakvy. Krátke osobné voľno. Vo večerných hodinách presun na ubytovanie, nocľah.

5.Deň: raňajky, krátka zástavka v meste Forli, kde sa narodil Sv. Peregrín Laziosi, patrón chorých na rakovinu, dnu a reumu. Po prehliadke baziliky presun do mesta Cascia, ktoré je neodmysliteľne spojené so sv. Ritou. Prehliadka najzaujímavejších pamiatok mesta, medzi ktoré patrí najdôležitejší monument, kláštor a bazilika sv. Rity.

6.Deň: raňajky, presun do historického starobylého mesta Asissi, ktoré je známe pôsobením sv. Františka a sv. Kláry. V Assisi prehliadka historických pamiatok: Baziliky sv. Františka, Baziliky sv. Kláry, Baziliky Panny Márie anjelskej so svetoznámym kostolíkom Porciunkula. Vo večerných hodinách odchod späť na Slovensko, podľa časových možností ešte po ceste naspäť bude krátka zastávka v známom pútnickom mieste Loreto, do ktorého bol podľa tradície anjelmi prenesený rodný dom Panny Márie. Okrem iného tu majú svoj pôvod aj známe Loretánske litánie.

7.Deň: nočný tranzit cez Taliansko, Rakúsko späť na Slovensko. Príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.

 

Konečná cena zájazdu by mala byť 340€. Je v nej zahrnutá doprava, cestné poplatky, vstupy do miest, sprievodkyňa, dvaja šoféri, 4x ubytovanie v 3-hviezdičkových hoteloch, 2x večera, cestovné poistenie, mestské taxy.

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.