Oznamy

Opatrenia na zabezpečenie ochrany lesov pred požiarmi

.

Vážení občania,

znovu prichádza čas, kedy je potrebná zvýšená pozornosť pri ochrane lesa pred požiarmi. Jarné obdobie je tu a počet požiarov každým dňom stúpa. Čísla výjazdov hasičov k požiarom tráv sú alarmujúce !!!

Viackrát do roka sa snažíme zbaviť nechceného odpadu. Na jar je to suchá tráva či kroviny a na jeseň popadané lístie alebo drevo zo stromov, či iný komunálny odpad. Tento spôsob, ako sa zbaviť odpadu, škodí nielen okolitému prostrediu, ale pomalým spôsobom poškodzuje zdravie.

Preto Vás občania VYZÝVAME : dbajte na dodržiavanie predpisov o ochrane pred požiarmi a to predovšetkým nevypaľujte suché porasty a nezakladajte oheň na miestach, kde by sa mohol šíriť . Obzvlášť nebezpečné je to počas dlhotrvajúceho suchého počasia aké máme teraz !!!

V prípade porušenia povinnosti vyplývajúcej z predpisov o ochrane pred požiarmi môže príslušný správny orgán uložiť pokutu občanovi do výšky 331,- € ( vypaľovanie, zakladanie ohňa) a podnikateľovi do výšky 16 596,- €.

Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a Záchranného zboru v Kežmarku budú vykonávať hliadkovaciu činnosť a to najmä v čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru.

Tak ako majú povinnosť právnické osoby pri zabezpečovaní plnenia úloh v súvislosti s ochranou lesov pred požiarmi, tak ju majú aj fyzické osoby.

 

Opatrenia na zabezpečenie ochrany lesov pred požiarmi „Fyzická osoba – občan“

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.