Farnosť

List p. farára k opatreniam

.

Bratia a sestry

Určite ste si všimli a už aj isto viete, že náš okres od pondelka prechádza do červenej farby, kde sú prísnejšie pravidlá nastavené Verejným úradom zdravotníctva pre verejné bohoslužby. Uvedené zmeny sa rozdeľujú na tri skupiny:

  1. skupina očkovaní, kde počet účastníkov na verejných bohoslužbách nie je obmedzený
  2. skupina očkovaní, testovaní (48 hod Ag test, 72 hod. PCR test), prekonaní covid-19, kde počet účastníkov na verejných bohoslužbách je 25% z celého počtu miest na sedenie
  3. základ, (všetci), kde počet účastníkov je 1 na 15m2. V našom prípade je to cca 35 ľudí v Mlynčekoch a 15 v Rakúsoch.

Vo všetkých prípadoch je úž povinný zoznam účastníkov na bohoslužbách a respirátor FFP2. Priatelia. Môžete vo svojom vnútri nesúhlasiť, mať výhrady, napriek tomu musíme dodržať zákon. Preto som sa rozhodol, že:

V týždni sv. omše budú bez akéhokoľvek obmedzenia, keďže je nás v týždni  v kostole pri základe toľko, koľko je predpísané. Zmena bude v nedeľu a to:

Rozširujem v nedele o jednu omšu s tým, že sv. omša o 8.30 bude iba pre tých, ktorí sú očkovaní a o 10.30 sv. omša pre základ – teda tí, ktorí  sú očkovaní, netestovaní, či prekonali ochorenie Covid-19 a tí, ktorí nie sú očkovaní. Pri vstupe na sv. omšu bude pokladnička, do ktorej každý nech vhodí svoje nevyhnutné údaje:  meno, priezvisko, bydlisko a telefónne číslo. Po každej sv. omši sa lístky vyberú a odložia na 2 týždne.

Z tohoto dôvodu sa úplne ruší sv. omša v osade a pridávam ju do Mlynček. Pre farský kostol Rakúsy uvedené opatrenia platia rovnako.

Keďže nie sme oprávnení vás kontrolovať, či naozaj spĺňate podmienky pre skupinu očkovaní, veľmi vás prosím a žiadam, aby ste uvedené skutočnosti dodržiavali a boli voči sebe zodpovední, hlavne tí, ktorí nie sú, alebo nechcú byť zaočkovaní z rôznych dôvodov.

Viem, že tieto skutočnosti nás všetkých už unavujú a obmedzujú. Napriek tomu vás prosím, dodržiavajme ich i s viazanosťou vo svedomí (ak by niekto zámerne podvádzal)

Vzhľadom na to, že arcibiskup pre svoju arcidiecézu, do ktorej patrí i naša diecéza udelil všeobecný dišpenz od účasti na nedeľnej sv. omši, neúčasť z uvedených príčin (nemožnosť sa zúčastniť sv. omše pre obmedzený počet) neviaže pod ťažkým hriechom.  Znova budeme vysielať sv. omše online pre tých, ktorí zostanú doma o to sv. omša o 10.30 hod.

Ešte raz. Ďakujem za pochopenie a trpezlivosť. Uvedené obmedzenie platí do odvolania, resp. ak sa situácia znova zlepší a postúpime na žltú farbu – stupeň ostražitosť.

Mohlo by sa Vám páčiť

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.